Bugun...


Sarıveliler Belediyesi’nin Logosu Değişti
Sarıveliler Belediyesi; vatandaşlardan gelen talep ve istekler doğrultusunda belediyenin logosunu, belediye meclis kararı ile değiştirdi.

Sarıveliler Belediyesi’nin Logosu Değişti
+ -

Sarıveliler Belediyesi; vatandaşlardan gelen talep ve istekler doğrultusunda belediyenin logosunu, belediye meclis kararı ile değiştirdi.

Belediyemizin internet sitesinde yapılan anket çalışması sonucu yeni logoyu seçen belediye meclis üyeleri, Sarıveliler’in sert kış ikliminin sembolü olan ve Karacoğlan’ın şiirlerinde de adı geçen Turanşah Dağları ile baharın müjdecisi olan Kardelen çiçeğinin bir arada bulunduğu logoyu Sarıveliler Belediyesi'nin yeni Kurumsal Logosu olarak kabul etti.

Yeni Logo’da Turanşah Dağları üzerinde yükselen örfi (geleneksel) kavuk formundaki güneş figürü, Karacoğlan’ı temsil etmektedir. Karacoğlan bu toprakların hayat kaynağı olarak güneş gibi yükselirken, Sarıveliler de, bu kaynağa aşık insanların vatanı anlamında güneşe aşık kardelen çiçeğine benzetilmektedir. Turanşah Dağları, Karacoğlan ve Kardelen çiçeği birleşimiyle Sarıveliler kavuşmaların ana vatanı olarak gösterilmektedir.

Sarıveliler Belediyesi’nin logosunun değişimiyle ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Sayın Hayri Samur; "Belediyemizin resmi logosunu vatandaşlarımızdan gelen talep ve istekler doğrultusunda değiştirme kararı aldık. Bu kapsamda ilçemiz kültürünü temsil eden logoyu bulmak üzere çalışma başlattık. Uzman tasarımcılar tarafından hazırlanan çalışmalar içerisinden en iyi altı logoyu belediyemiz internet sitesinden ankete sunduk. Bu yapılan anket sonucunda ortaya çıkan logo, belediye meclis üyelerimizce seçilerek belediyemizin resmi logosu olarak kabul edildi. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Bu haber 1196 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI